Týden sportu

Česká Třebová | 26. 6. 2012

Od 17. do 22. června se v České Třebové uskutečnil 14. ročník několikadenní sportovně zábavné akce, Týden sportu. Vyvrcholením byl štafetový boj družstev o železného kohouta. Závodníky čekal adrenalinový závod v disciplínách jako jsou běh do vrchu,  plavání, kanoistika a cyklistický dojezd do cíle na kole. Závod začal během do vrchu ve ski-areálu Peklák. Na Starém náměstí byla připravena poslední disciplína. Soutěžící měli za úkol vyšroubovat dvě matice z asi metrové závitové tyče. Předchozího ročníku se účastnil i moderátor Jan Čenský, který závodníky povzbuzoval. Dopolední sportovní soutěže vystřídal ve večerních hodinách zábavný program. Probíhajících soutěží se mohli zúčastnit všechny věkové kategorie. Oblíbenou zábavou se stalo zdolávání pivních bedniček. Starosta města, pan Jaroslav Zedník, spolu s moderátory předávali sportovcům pamětní listy. Všem oceněným tleskalo plné náměstí lidí. V závodě čtyřčlenných družstev se v kategorii mužů na prvním místě s časem 47 minut a 15 vteřin umístila skupina Plastic Cocks. Závodu o železného kohouta se účastnilo celkem na 38 družstev. Součástí Týdne sportu byl i světový pohár v Aquatlonu, ve kterém sportovce čekalo plavání na 500 metrů. Následně soutěž završili pětikilometrovým během na Staré náměstí.

Diváci na náměstí mezitím sledovali se zatajeným dechem bojová umění a ultimátní zápasy. Bubenickou skupinu O.R. Drums vystřídala na podiu česká rocková legenda Katapult v čele s Oldou Říhou. Ohňostroj nad Českou Třebovou ukončil Týden Sportu 2012.